Novinky a události

ze světa BMW

Usměvavého pana profesora MUDr. Jana Pirka, Dr.Sc. s typickým motýlkem zná snad každý Čech. Mezinárodně uznávaný kardiochirurg Jan Pirk, je již od roku 2016 ambasadorem značky KOPECKÝ dealera BMW a Peugeot. Auta a motocykly jsou jeho velkou životní vášní, sbírá historická vozidla a snaží se uchovat odkaz našich šikovných předků.

Pane profesore, víme o vás, že jste vášnivý řidič, jaké bylo první vozidlo, které jste řídil?

Úplně první vozidlo jsem řídil v 15 letech, a to Moped Stadion S11, kterému se také přezdívalo „Splašené trubky“. Prostě ten první Moped. První automobil, který jsem řídil, byla dědečkova Jawa 600 (myslím), zelený čtyřsedadlový automobil. Tím jsem ho vozil na jeho letní byt. A moje první auto, které jsem vlastnil, byla Aero 662, kterou jsem si pořídil v létě roku 1968. Měl jsem ji jako jediné vozidlo celých 5 let, i když jsem se oženil a teprve, když se nám narodil druhý syn, tak už jsme se do Aerovky nevešli a rodiče nám přidali peníze na nového Trabanta.

prof. Jan Pirk
Jako první vůz jste měl od nás BMW X5 a nyní (po druhé) BMW 530xd Touring, neodpustíme si otázku na vaše zkušenosti s řízením SUV a klasikou od BMW?

Moje zkušenosti s BMW vozy jsou tyto: Osobně upřednostňuji klasiku z několika důvodů. Automobil je pohodlnější, má menší spotřebu při stejném podvozku a stejném obsahu motoru a nikdy se mi nestalo, že bych se s touto klasikou nedostal tam, kam jsem potřeboval.

Technika ve vozech jde stejně jako ve zdravotnictví mílovými kroky kupředu, co z moderních technologií ve vašem BMW 5er Vás nejvíce oslovilo?

Musím říci, že můj automobil je vybaven tolika technickými vymoženostmi, že značnou část ani nevyužívám. Ale to, co se mi zvlášť libí, je automatický tempomat, který dokáže i sám zabrzdit a zastavit v případě, že vozidlo přede mnou učiní totéž.

Kdybyste si mohl vybrat ze všech vozů BMW nějaké do své sbírky, které by to bylo?

Kdybych si mohl skutečně vybrat, tak bych si vybral dvousedadlový Roadster BMW 328, který se vyráběl tak kolem let 1937 – 1938.

prof. Jan Pirk

prof. MUDr. Jan Pirk, Dr.Sc.

V roce 1991 se stal přednostou Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu, téhož roku provedl pvní transplataci srdce. O čtyři roky později byl jmenován přednostou Kardiocentra IKEMu. Stal se docentem a je nositelem titulu nejlepší manažer ve zdravotnictví.

Ambasadoři KOPECKÝ

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Studio PONER

PONER

Odběr novinek emailem?

 1. Váš email:(*)
  Neplatný email
 2. Osobní údaje(*)
  Pro využití online poptávky je nutný souhlas

BMW Ústí nad Labem

 • KOPECKÝ AUTO s.r.o.
  Přístavní 837/85
  400 07 Ústí nad Labem
 • +420 475 201 527
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Jak se k nám dostanete

Přímé kontakty

 • Prodej nových vozů:

  +420 475 205 742
 • Prodej ojetých vozů:

  +420 477 070 181
 • Servisní oddělení:

  +420 475 201 057